Bravo, Olga! Srbija ima šampionku Vimbldona!

0
5

Srpska teniserka Olga Danilović i Slovenka Kaja Juvan osvojile su trofej na Vimbldonu pošto su u finalu dubla za juniorke savladale Keti Mekneli i Vitni Osugve.

Srpsko-slovenački par trijumfovao je posle 59 minuta igre rezultatom 2-0 u setovima 6:4, 6:3 sasvim zasluženo osvojile titulu najprestižnijeg takmičenja sezone.

Danilovićeva i Juvan su u prvom setu posle izjednačenog rezultata 3:3 vezale tri gema i lako završile set u svoju korist.

Izgledalo je da će mnogo lakše uzeti drugi set jer su bez izgubljenog poena brzo došle do brejka, ali je kod rezultata 5:1, srpsko-slovenački par dopustio je rivalkama da da osvoje dva uzastupna gema.

Međutim, posle forhenda Danilovićeve, Amerikanke su pogrešile na mreži i to je bilo dovoljno za konačan rezultat za pobedu na Vimbldonu.

Danilovićevoj je ovo druga titula na gren slemovima jer je prethodno, takođe u dublu, osvojila Rolan Garos.