Neshvatljiv potez Anđelkovića koštao Zvezdu pobede

0

Crvena zvezda remizirala je sa Irtišom u Pavlodaru u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope – 1:1 (0:0).

Crveno-beli su imali prednost bukvalno do poslednjih trenutaka susreta, ali je onda Dušan Anđelković totalno neshatljivo i nepotrebno igrao rukom, a Stefan Živković iz penala u 93. minutu postavio konačan rezultat susreta.

Prethodno je Ričmond Baoći, takođe sa jedanaest metara, doveo svoj tim u vođstvo sigurnim šutem, što mu je bio već četvrti pogodak u tri meča kvalifikacija.

Ekipa Vladana Milojevića i te kako ima za čime da žali, posebno zbog činjenice jer je bila bolji i konkretniji rival tokom većeg dela susreta, iako se dobrano namučila tokom puta od 5.300 kilometara, odnosno moranja da izađe na teren bez treninga posle samo 16 časova provedenih u Pavlodaru.

Srpski vicešampion krenuo je angažovanije, držao loptu u nogama i tražio način da ugrozi gol Kazahstanaca. Najviše se trudio povratnik u tim Gelor Kanga, ali su sva tri njegova šuta u prvih 45 minuta išla pored ili preko gola.

B92/MLJ
S druge strane, Irtiš nije uspevao ozbiljnije da zapreti, pa je u prvom poluvremenu Filip Manojlović morao da interveniše posle samo jednog bezobasnog pokušaja sa distance.

Crveno-beli nisu menjali ništa u igri ni u nastavku, što im se isplatilo već posle pet minuta igre – Mario Maslać, jedan od trojice srpskih internacionalaca u redovima domaćih, srušio je Kangu, a spomenuti Ganjanin zakucao loptu u same rašlje.

Mogli su gosti u preostalih nešto više od pola časa i da povećaju vođstvo, kako bi totalno mirni dočekali revanš, ali u tome nisu uspeli. Ipak, i prikazano u prvom duelu, i pored velikog žala zbog ispuštenog trijumfa za poboljšanje koenficijenta, Crvena zvezda bi bez većih problema morala da eliminiše Irtiš u Beogradu.

Revanš meč je za sedam dana na “Rajku Mitiću”, a žreb parova trećeg kola u petak.